Ödüllerimiz

Betonsa, Akçansa Çimento'nun
hazır beton markasıdır.

Ödüller

Akçansa’ya “Betonda Mükemmellik” Ödülü

Türkiye’nin yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Amerikan Beton Enstitüsü’nün beton dünyasındaki en yenilikçi projeleri ödüllendirdiği yarışmada Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi ile “Betonda Mükemmellik” ödülünün sahibi oldu.

Akçansa’nın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü için Betonsa markasıyla özel olarak geliştirdiği 100+Beton adlı ürünü dünya kürsüsüne çıktı. Amerikan Beton Enstitüsü (ACI) tarafından düzenlenen dünyasının en prestijli yarışması kabul edilen THE ACI Excellence in Concrete Construction Yarışması’nda mükemmellik ödülünün sahibi olan Akçansa, ödülünü 24 Ekim’de ABD’de düzenlenen bir törende aldı.

100beton

Müşteri odaklı özel inovasyon ürünümüz olan, 100 yıl ve üzeri servis ömrü istenilen projeler için geliştirilen 100+ Beton* ile 14. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Çevre ve Enerji Ödülleri’nde İnovatif Çevre Dostu Ürün dalında üçüncü olduk.

*Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından 3. Boğaz Köprüsü projesi için özel olarak geliştirilen 100+ Beton, düşük alkalili özel çimento ve mineral katkı kullanılarak üretilmiş, 100 yıl ve üzeri servis ömrü istenilen projeler için geliştirilmiş özel beton ürünüdür.

Çevre Ödülleri

THBB Çevre Komitesi tarafından çevre izinleri, su, atık, emisyon, toprak ve diğer yönetmelikler baza alınarak hazırlanan 50 soruluk bir denetim kitapçığı ile tüm tesisler denetleniyor. Denetim ekibi 3 kişiden oluşuyor. Çevre komitesinde yer alan üye firmaların çevre uzmanlarından oluşan bir denetçi havuzu var. Denetçi havuzundan kura ile seçilen 2 kişi ve her denetimde bulunan 1 şahit denetçi. Denetimde saha ve doküman kontrolü yapılıyor. Bunun sonucunda en yüksek puanı alan tesisler THBB Yönetim Kurulu’nda değerlendirilerek ödül almaya hak kazanıyor. Kısaca tesisler çevreye duyarlı üretim konusunda A’dan Z’ye denetlenir ve THBB Çevre Komitesi tarafından ilk 3 belirleniyor.

5. Nokta Çevre Yarışması’nda 3. Köprü Proje Tesisimiz Garipçe, ikincilik ödülünü ve ayrıca Uluslararası Temsil Ödülü’nü aldı. (1998 yılından beri düzenlenen yarışmanın tarihinde ilk defa bir proje tesisi  – hem de boğaza yakınlığı ile bu kadar hassas bir proje tesisi –  bu ödüle hak kazandı.)

4. Yeşil Nokta Çevre Yarışması’nda birincilik ödülü Samsun Hazır Beton’undu.

İSG (İş Güvenliği Ödülleri)

Türkiye’de ve Avrupa’da hazır beton sektöründe bir ilk olan “Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması” THBB’nin önderliğinde devam etmektedir. Yarışmanın birinci yılında (2010) Büyükçekmece ve Edremit Hazır Beton Tesis’lerimiz ile ilk 10’a girmeye hak kazandık. 2. Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nda (2013) Büyükçekmece, Kemerburgaz ve Samsun Hazır Beton tesislerimiz ile ilk 10 listeye girebildik.