POLARBETON

YENİ NESİL KAT YALITIMI İLE DAHA YEŞİL BİNALAR

Polarbeton; Polarfox özel ajanı ile üretilen, ısı yalıtım özelliği yüksek olan çimento esaslı bir yapı malzemesidir.

BETONSA ve Forta inşaat ortaklığı ile üretilen Polarbeton, özellikle yüksek yapıların katlarının yalıtımında kullanılmakta ve getirdiği birçok avantaj ile kaliteli yapıların vazgeçilmez yapı malzemesi konumuna gelmektedir.

Polarbeton 3 aşamalı bir üretim sürecine sahiptir. Bu özelliğinin yanında yerinde entegre ve standart bir çözüm sunar.

Polarfox özel ajanı ile üretilen Polarbeton yapısında buluanan küresel hava boşlukları ile hem betonun çok daha hafif hemde yalıtımın son derece etkili olmasını sağlar.

  • Polarbeton hem hammaddesi, hem de yapıların enerji döngüsünde sağladığı tasarruf ile her yönden çevrecidir.Karbon salınımının çok önemli bir konu olduğu gümüzde yapıların enerji performansı yönetmeliğine göre inşaasında tüm kriteleri sağlayan Polarbeton, çevreyi ve yarınları düşünen yeşil binaların vazgeçilmez malzemesidir.
  • Polarbeton , XPS yalıtım malzemesinin aksine, tek seferde uygulanır. İkincil bir şap uygulamasına gerek kalmadan hem şap hem de yalıtım malzemesi olarak çalıştığı için zamandan %50’den fazla tasarruf etmenizi sağlar. Kullanılan malzeme de azaldığı için çok daha avantajlı maliyetler ile uygulanır.
  • Polarbeton, kusursuz hizmet ile gelir. Tek yapmanız gereken katların yalıtımında Polarbeton’un avantajlarını farkedebilmektir.Kalanı Polarbeton güvencesi ile anahtar teslim hizmetin keyfini çıkartmaktır.
  • Polarbeton son derece hafif. Halihazırda çok büyük yüklere maruz kalan yapılara ilave yük getirmez. Özellikle yüksek yapılar hafifi oluşu sayesinde yapısal bütünlüğün bozulmaması açısından büyük avantajlar getirir.
  • Polarbeton sürüdürülebilir bir yalıtım çözümüdür. Yapının ömrü boyunca herhangi bir bakım, tamirat gerektirmeden ilk gün olduğu gibi işini yapaya devam eder. İşletim maliyeti gerektirmeyen, sürdürülebilir bir yalıtım çözümü olarak benzersizdir.